• Carlos Astorga

New Japan Announce Full Cards For Destruction Tour


Photo Credit NJPW

NJPW Destruction in Hiroshima (Sept. 15, 5AM Eastern / 2AM Pacific)

  • Jushin Liger, KUSHIDA, & Tiger Mask IV vs. Roppongi 3K (Rocky Romero, SHO, & YOH)

  • Bad Luck Fale vs. Toa Henare

  • Ayato Yoshida & Michael Elgin vs. Killer Elite Squad (Davey Boy Smith, Jr. & Lance Archer)

  • Chaos (Beretta, Chuckie T, & Will Ospreay) vs. Bullet Club (Chase Owens & Yujiro Takahashi) & Kota Ibushi

  • Firing Squad (Taiji Ishimori, Tama Tonga, & Tanga Loa) (c) vs. Taguchi Japan (David Finlay, Juice Robinson, & Ryusuke Taguchi) (NEVER Openweight 6-Man Tag Team Championship)

  • Chaos (Gedo, Hirooki Goto, & Toru Yano) vs. Suzuki-gun (Taichi, Takashi Iizuka, & Yoshinobu Kanemaru)

  • Los Ingobernables de Japon (BUSHI, EVIL, SANADA, & Tetsuya Naito) vs. Suzuki-gun (El Desperado, Minoru Suzuki, TAKA Michinoku, & Zack Sabre, Jr.)

  • Chaos (“Switchblade” Jay White, Kazuchika Okada, & YOSHI-HASHI) vs. Great Bash Heel (Togi Makabe & Tomoaki Honma) & Hiroshi Tanahashi

  • Kenny Omega (c) vs. Tomohiro Ishii (IWGP Heavyweight Championship)

NJPW Destruction in Beppu (Sept. 17, 5AM Eastern / 2AM Pacific)

  • Manabu Nakanishi, Yuji Nagata, & Yuya Uemura vs. TenCozy (Hiroyoshi Tenzan & Satoshi Kojima) & Yota Tsuji

  • David Finlay & Ren Narita vs. Shota Umino & Toa Henare

  • Ayato Yoshida vs. Takashi Iizuka

  • Chaos (Rocky Romero, SHO, Will Ospreay, & YOH) vs. Jushin Liger, KUSHIDA, Ryusuke Taguchi, & Tiger Mask IV

  • Best Friends (Beretta & Chuckie T) vs. Killer Elite Squad (Davey Boy Smith, Jr. & Lance Archer)

  • Los Ingobernables de Japon (BUSHI, EVIL, & SANADA) vs. Suzuki-gun (El Desperado, Yoshinobu Kanemaru, & Zack Sabre, Jr.)

  • Chaos (“Switchblade” Jay White, Kazuchika Okada, Toru Yano, & YOSHI-HASHI) vs. Great Bash Heel (Togi Makabe & Tomoaki Honma), Hiroshi Tanahashi, & Juice Robinson

  • Hirooki Goto (c) vs. Taichi (NEVER Openweight Championship)

  • Minoru Suzuki vs. Tetsuya Naito

NJPW Destruction in Kobe (Sept. 23, 3AM Eastern / 12AM Pacific)

  • Yota Tsuji vs. Yuya Uemura

  • Ren Narita & Shota Umino vs. Roppongi 3K (SHO & YOH)

  • Jushin Liger & Tiger Mask IV vs. Suzuki-gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru)

  • Ayato Yoshida, Great Bash Heel (Togi Makabe & Tomoaki Honma), & Ryusuke Taguchi vs. Manabu Nakanishi, TenCozy (Hiroyoshi Tenzan & Satoshi Kojima), & Yuji Nagata

  • Best Friends (Beretta & Chuckie T) vs. Killer Elite Squad (Davey Boy Smith, Jr. & Lance Archer)

  • Chaos (“Switchblade” Jay White, Will Ospreay, & YOSHI-HASHI) vs. David Finlay, Juice Robinson, & Toa Henare

  • Los Ingobernables de Japon (EVIL, SANADA, & Tetsuya Naito) vs. Suzuki-gun (Minoru Suzuki, TAKA Michinoku, & Zack Sabre, Jr.)

  • BUSHI vs. KUSHIDA (IWGP Junior Heavyweight Championship Tournament Semifinal Match)

  • Hiroshi Tanahashi (c) vs. Kazuchika Okada (G1 Climax 28 IWGP Heavyweight Championship Challenger’s Briefcase)

NJPW Fighting Spirit Unleashed (Sept. 30, 8PM Eastern, 5PM Pacific)

  • Cody Rhodes vs. Juice Robinson (c) (IWGP United States Championship)

  • Guerrillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa) vs. Young Bucks (Matt & Nick Jackson) (c) (IWGP Tag Team Championship)

  • Marty Scurll vs. Will Ospreay (IWGP Junior Heavyweight Championship Tournament Semifinal Match)

INDY PRO WRESTLING SOCIAL MEDIA

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon

WEEKLY NEWSLETTER 

© 2018-2020 CREATED BY GHETTO187 - ALL RIGHTS RESERVED